Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2022. Április 05. 11:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Újabb közúti akcióban ellenőrzést tart a rendőrség

Újabb közúti akcióban ellenőrzést tart a rendőrség

Háromnapos közúti akcióban ellenőrzik a teherautókat és a buszokat, a keddtől csütörtökig tartó ellenőrzéssorozatban a közlekedésbiztonsági kockázatot jelentő személy- és áruszállító járműveket szűrik ki és büntetik

- tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kedden az MTI-t.

A fővárosi és megyei kormányhivatalok az országos akcióban a teherautók és autóbuszok műszaki állapotát, menetíró berendezéseit, a rakomány rögzítését vizsgálják. A közlekedési hatóság a kockázatosnak minősített járműveket a veszélyt előidéző ok megszüntetéséig kijelölt pihenőhelyen visszatarthatja - áll a közleményben.

Az ECR (Euro Controle Route) nemzetközi akció részeként április 5. és 7. között a járművezető, a rakomány és a gépjármű alkalmasságát igazoló dokumentumokat vizsgálják. Ellenőrzik a jármű és rakománya súlyát és azt, hogy az utóbbit megfelelően rögzítették-e - közölték.

A közlekedési hatóság a járművet vizsgálatra rendeli, ha "alapos gyanú merül fel", hogy nem tesz eleget a jogszabályi követelményeknek és a környezetvédelmi előírásoknak, engedély nélkül alakították át vagy engedélyezett átalakítás után a hatóságnak nem mutatták be - írták.

Az ITM közölte azt is, hogy érvénytelenítik az autóbusz vagy teherautó forgalmi engedélyét, ha további részvétele a forgalomban közvetlen balesetveszéllyel jár vagy a kötelező engedélyek hiányában végeztek vele szolgáltatást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.