Hírek
2017. Június 18. 08:58, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Újdonságokkal újra Magyarországra érkezik a Titanic-kiállítás
Újdonságokkal és jelentősen bővebb anyaggal 2007 után újra Magyarországra érkezik a Titanic-kiállítás.
Az 1912-es hajótragédiáról szóló tárlat Budapesten, a Király utca 26. alatt lesz látható július 20-tól.
A szervezők közleménye szerint kiállítás valódi időutazást ígér a látogatóknak, hiszen a kabinok, a gépház és az ebédlő részletes rekonstrukciójának köszönhetően átérezhetik a 20. század elejének légkörét, a korabeli luxust és a szegénységet is.
Láthatók lesznek a híres hajóroncs technikai felszerelései, bútorai, a szerencsétlenül járt utasok személyes tárgyai, ruhái és ékszerei is. A tárlat önálló magyar részleggel is rendelkezik, amelyen a kor helyi történelmi eseményei mellett bemutatják az elsüllyedt Titanic magyar vonatkozású szálait.
A bejáratnál mindenki egy Titanic-utas nevével ellátott beszállókártyát kap, amely bemutatja az adott személy történetét, a Titanic Shopban pedig a korszakhoz és a kiállított darabokhoz kapcsolódó tárgyakat lehet majd vásárolni.
A Titanic volt a kor legnagyobb személyi transzatlanti hajója, a technológiai forradalom legmonumentálisabb vívmánya. Utasokat és postai küldeményeket szállított Európa és Észak-Amerika között, ám első útja során, 1912. április 15-én több mint 1500 emberrel a fedélzetén elsüllyedt, miután jéghegynek ütközött.
A mostani, 2300 négyzetméteres kiállítás a korábbi tárlat kibővített, legújabb változata. 2007-ben a kiállítás legkisebb, 900 négyzetméteres változatában volt látható Magyarországon. Különbség továbbá, hogy a 2017-es kiállítás sokkal látványosabban mutatja be a század elejének atmoszféráját, kulturális és egyéb vonatkozásokban is sokkal átfogóbb képet ad a szerencsétlenül járt hajóról - hangsúlyozták a szervezők.
A kiállítás az RNS Titanic kutatócsoport leleteiből állt össze - csak nekik volt jogosultságuk a roncsot kutatni. Átfogó kiállítást az eredeti tárgyakkal senki más nem tud kínálni, ezért is egyedülálló - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
2026. Február 21. 08:45, szombat | Belföld
Választás 2026 - Orbán Balázs: a tét béke vagy háború
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
