Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2011. Július 09. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

Utolsó útjára indult az Atlantis

Utolsó útjára indult az Atlantis

Magyar idő szerint péntek délután fél hat előtt pár perccel indították el utolsó Föld körüli útjára az Atlantis űrsiklót.

 

Az űrrepülő sikeresen elhagyta a bolygó légkerét, s megkezdi 12 napos küldetését.

Az űrsiklót helyi idő szerint péntek reggel lőtték fel, és a rendelkezésére álló tíz perc alatt képes volt orbitális pályára állni; a NASA siklóflottájának ez az utolsó aktív, bevethető tagja, ami a Nemzetközi Űrállomásra szállítja legénységét. Az űrjármű eddig 4648 alkalommal kerülte meg a Földet – a mostani viszont az utolsó bevetése lesz. Az Atlantis asztronautái vasárnap kapcsolják össze járművüket az űrállomással.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / wikipedia

Címkék: űrrepülő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt

Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.

2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld

Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder

Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.