Hírek
2025. Június 14. 06:00, szombat |
Helyi
Forrás: karcag tv
VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.
Aki szeretne jobban megismerkedni szülő-, vagy lakóhelye történetével, igyekezzen, hiszen június huszadikáig lehet jelentkezni a programra.
Tavaly hirdette meg először a Városi Séta elnevezésű programot a karcagi múzeum. Egy megadott útvonalon óvodások és általános iskolások járják be a város legnevezetesebb helyszíneit. Mindezt kötetlen, játékos formában.
SZABÓ TÜNDE, múzeumpedagógus:
- Tavaly többszáz gyermek vett ezen a programon részt, és jó visszajelzéseket kaptam tőlük is és a pedagógusoktól is, és úgy gondoltam, hogy idén is meghirdetem. Egy teljesen új útvonalat találtam ki, tehát új épületek, új történetek, új játékok lesznek idén. És várom mindenkinek a jelentkezését, akik szeretnének Karcag történetével egy kicsit jobban megismerkedni, bizonyos ikonikus épületekkel jobban tisztába jönni, azoknak a történetével. Az ott lakóknak a történetével
Június harmadikán kezdődött a program és június huszadikáig tart: addig lehet jelentkezni. A Városi Séta útvonala jellemzően a belvárosra koncentrálódik, időtartama pedig körülbelül egy óra. Az idei séta útvonala természetesen már megvan, azt azonban a szervező sem árulhatja el, ugyanis a sétán résztvevő gyerekeknek kell kitalálniuk mindig a következő megállót.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 06:00, kedd | Helyi
SZEKÉRREL DÍSZÍTETTÉK A KÖRFORGALMAT
Karcag városa nemcsak a gasztronómiájáról és a kun hagyományairól híres, hanem egyre szebb közterületeiről is.
2026. Április 28. 06:00, kedd | Helyi
ELINDULT AZ EPERSZEZON
Megérkezett a piacokra a tavasz első igazi hírnöke: már kapható a friss, édes magyar eper. Bár az ára egyelőre magasabb, mint a külföldi importé, a vásárlók és a szakemberek szerint is megéri a hazait választani.
2026. Április 28. 06:00, kedd | Helyi
MEGKEZDŐDÖTT A KIVITELEZÉS
Karcag kereskedelmi kínálata jelentős bővülés előtt áll. Megkezdődött ugyanis az új üzletsor építési munkálatai. Bár a teljes készültségre 2027-ig várni kell, az épület váza már az idei év végére állhat.
2026. Április 28. 06:00, kedd | Helyi
LEÉGETT A KARCAGI CSALÁD HÁZA-SEGÍTSÉGET KÉRNEK
Bajba került egy négytagú család Karcagon. Egy hajnali durranás után pillanatok alatt lángba borult Kanalas Anett és három gyermekének otthona.
