Hírek
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -
jelentette be a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a helyszínen.
Kutnyánszky Zsolt elmondta, a tanszék megalapításával Magyarországon újraindul a hadmérnök képzés, egyedülálló példát mutatva arra, hogyan lehet a honvédelem, az ipar, az innováció és az akadémiai világ erejét egy cél szolgálatába állítani.
Az államtitkár hozzátette, a modern világban a honvédelem nem csupán a fegyverekről és a haditechnikáról szól, legalább ugyanilyen fontossá vált a kritikus infrastruktúrák védelme, a kibervédelem és az informatika világa.
Azt mondta; kiemelt nemzeti érdek, hogy az energiaellátás, a közlekedési hálózatok, az egészségügy és a digitális rendszerek biztonságban legyenek, ezt szolgálja a most megalakult tanszék is.
A védelmi innovációs és kritikus infrastruktúrák tanszéknek otthont adó informatikai és villamosmérnöki kar dékánja, Ballagi Áron tájékoztatása szerint szakirányú továbbképzéseket indítanak (például védelmi innovációs szakmérnök, védelmi innovációs menedzser), emellett rövid képzéseket kínálnak (védelmi innovációs fejlesztő, gyártástechnológiai menedzser, védelmi projektmenedzser, pénzügyi és jogi ismeretek a védelmi szektorban, légi ipari autonóm rendszerek technológiája).
Szauter Ferenc tanszékvezető bemutatót tartott az egyetem védelmi fejlesztéseiről, virtuális valóságot alkalmazó megoldásokról, határfelügyeleti drón- és robotrendszerekről, valamint nyomtatott fegyveralkatrészekről.
Az épület előtt kiállították a Gamma Zrt. Komondor harcjárművét, amelyet az egyetem autonóm járműfunkciókkal szerelt fel, valamint a hatékonysági világcsúcsot elérő SZEnergy Team elektromos autót és egy Formula Student versenyautót.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

