Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2023. November 16. 05:01, csütörtök | Helyi

VÉGREHAJTANDÓ SZABADSÁGVESZTÉSRE ÍTÉLTÉK A KARCAGI SZAPORÍTÓT

VÉGREHAJTANDÓ SZABADSÁGVESZTÉSRE ÍTÉLTÉK A KARCAGI SZAPORÍTÓT

A Szolnoki Törvényszék másodfokon – felfüggesztett helyett – 1 év 7 hónap végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a 34 éves büntetlen előéletű, kistestű kutyák tenyésztésével foglalkozó karcagi férfit.

A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik.

A Szolnoki Törvényszék másodfokon – felfüggesztett helyett – 1 év 7 hónap végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte, és 2 évre a közügyektől is eltiltotta azt a 34 éves büntetlen előéletű, kistestű kutyák tenyésztésével foglalkozó karcagi férfit, aki tevékenységének végzése során kivágatta a kutyák hangszálait.

A vádlott időközben elhunyt édesanyjával 2018., majd 2020. nyarán Karcagon, egy ismeretlen román állampolgárságú férfival műtéti úton összesen 70 db kiskutya hangszálát vágatta ki azért, hogy ne, vagy csak halkan ugassanak, így
a lakókörnyezetükben ne észleljék a nagyszámú kutya tartását.

Büntetését fogházban kell letöltenie.

A férfit tettéért a Karcagi Járásbíróság 2023. március 8-án társtettesként elkövetett állatkínzás bűntette miatt 1 év 7 hónap – 3 évi próbaidőre – felfüggesztett börtönre ítélte. Ő és védője is tudomásul vette az elsőfokú bíróság ítéletét, az ügyészség azonban a vádlott terhére, súlyosításért fellebbezett.

A Szolnoki Törvényszék a meghozott másodfokú ítéletével az ügy jogerősen befejeződött.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 15:37, kedd | Helyi

Több mint húsz beavatkozás történt a szél miatt

A hétfői erős szél Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében is károkat okozott.

2026. Július 28. 10:14, kedd | Helyi

Továbbra is égnek a bálák Tiszasülynél

A tűzoltók szombat óta felügyelik a tüzet.

2026. Július 28. 10:12, kedd | Helyi

Hűtőszekrény égett egy karcagi lakásban

Kigyulladt egy hűtőszekrény hétfő este Karcagon, egy Varró utcai sorházi lakás előszobájában.

2026. Július 28. 10:11, kedd | Helyi

Lakásotthonban élőket mentett meg a szén-monoxid-érzékelő

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő hétfő délután Tiszaföldváron, egy Döbrei János úti lakásotthonban.