Városlista
2025. december 15, hétfő - Valér

Hírek

2022. Március 05. 06:40, szombat | Helyi

VERSENYRE KÉSZÜLNEK A SZENTANNAIS DIÁKOK

VERSENYRE KÉSZÜLNEK A SZENTANNAIS DIÁKOK

Péter Dániellel, a Szentannai Sámuel Református Középiskola társadalomtudományi munkaközösségének a vezetőjével beszélgettünk arról, milyen versenyekre készülnek ebben a tanévben?

A járványhelyzet és a korlátozások nagyon rányomták a bélyegüket a versenyekre, de ettől függetlenül a szentannaisok szép számmal vesznek részt megmérettetésen.

A szaktanár kiemelte a nyelvi képzést és a nyelvi versenyeket főleg német nyelvből, ahol megyei és országos szinten vesznek részt tanulóik, a 10-11-12. évfolyamon 12 fő nevezett.

Magyar nyelv és irodalom, szép beszédverseny, történelem tantárgyból, megyei versenyeken szintén 10-11-12-es tanulók vesznek részt. A 12-es tanulók számára az érettségire való felkészülésben is fontos megmérettetés hol tartanak.
A versenyek jó része ezután lesz, február elején voltak meg az első, írásbeli fordulók az iskolában. A dolgozatok kijavításra kerülnek, ha elérik a ponthatárt amivel tovább küldhetőek lesznek, akkor értelemszerűen tovább fognak jutni a következő fordulóba a diákok.
A jelenlegi helyzetben nehéz rávenni a diákokat a versenyekre, de természetesen motiválják a szaktanárok őket, hogy készüljenek rá. Az érettségi is motiváció, de egy jobb jegy elérése is.
Mivel jelenléti oktatás van, a felkészülés könnyebb, hiszen személyesen, plusz órákban tudnak a szaktanárok segíteni a diákoknak.

Mivel vannak tehetséges tanítványok és jönnek a versenysikerek, ez a felkészítő pedagógusnak egy visszajelzés az eszközöket, módszereket illetően, hogy jó munkát végez, de természetesen az iskolának is nagyon jó reklám.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi

KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT

Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.

2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi

ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ

Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.

2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi

MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON

A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.