Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2017. Október 02. 15:58, hétfő | Helyi
Forrás: KARCAG TV

VESZÉLYES A SZEMDAGANAT

VESZÉLYES A SZEMDAGANAT

Ahogyan a testünkben bárhol, a szemüregben is kifejlődhetnek daganatok. Talán sokáig fel sem tűnik az érintettnek, hogy valami megváltozott.

Hogy mily módon ismerhetjük fel a szemüregi daganatot, arról dr. Kürti Rózsát, a Kátai Gábor Kórház szemész főorvosát kérdeztük.

Természetesen a szemüregi daganatok nem mindegyike rosszindulatú. A szemgolyó kidülledése a szemüregi daganatok leggyakoribb tünete.

A szemgolyó fokozatos kidülledését például sokszor észre sem veszik a betegek, inkább a környezetük figyelmezteti őket a változásra.

A látásromlást is túlságosan jól viselik az érintettek, nem gondolnak arra, hogy daganat is állhat a háttérben. Természetesen nem kell rögtön a legrosszabbra gondolnunk, de ha a szemünkkel vagy a látásunkkal kapcsolatban bármilyen tünetre felfigyelünk, érdemes orvoshoz mennünk.

Nem kell rögtön megijednünk, ha a felsorolt szemészeti tünetek valamelyikét tapasztaljuk. A panaszok más kórképre is utalhatnak. Bármilyen, a látásunkat zavaró tünettel forduljon háziorvosához, aki szakorvoshoz szemészhez, neurológushoz küldi majd.

Címkék: Karcag

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 09:00, szerda | Helyi

Már a kopóréteg építése zajlik az M4-es új szakaszán

Az M4-es gyorsforgalmi út fejlesztése újabb jelentős ponthoz érkezett: a Törökszentmiklós és Kisújszállás között épülő új nyomvonalon már a kopóréteget kivitelezik.

2025. Június 18. 06:00, szerda | Helyi

MEGVÁLASZTOTTÁK MAGYARORSZÁG FAGYLALTJÁT

Kilencvenkilenc gasztronómiai alkotással neveztek a cukrászok a Magyarország Fagylaltja verseny döntőjére.

2025. Június 18. 06:00, szerda | Helyi

ÜRÖM AZ ÖRÖMBEN-SZENVEDNEK A POLLENALLERGIÁSOK

Végre itt a nyár, a jó idő, amikor egyre többet tartózkodunk a szabadban. A pollenallergiások számára azonban nem a legkedvezőbb időszak ez, hiszen ha nem elég elővigyázatosak, nagyon is szenvedhetnek a tünetektől.

2025. Június 17. 08:31, kedd | Helyi

TANULMÁNYI KIRÁNDULÁS

2025. 06. 10-én iskolánk 9.T és 10.T osztályos egészségügyi szakmacsoportos tanulói szakmai tanulmányi kiránduláson vettek részt a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.