Hírek
2023. Augusztus 05. 05:02, szombat | Helyi
VIHARKÁR JÁNOSHIDÁN

Kétszáz házat rongált meg a vihar Jánoshidán.
A vihar miatt közel kétszázötven bejelentés érkezett a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a leginkább érintett települések között volt Szolnok, Törökszentmiklós, Abádszalók, Jászalsószentgyörgy és Jánoshida.
Kidőlt fák, leszakadt ágak, elöntött pincék. A péntek esti vihar folyamatos munkát adott Jász-Nagykun-Szolnok vármegye tűzoltóinak.
– A katasztrófavédelmi igazgatósághoz 20:38-kor érkezett az első bejelentés – tudtuk meg dr. Kisnémet Tamás vármegyei katasztrófavédelmi szóvivő helyettestől.
A vihar miatt közel kétszázötven esetet jegyzetek fel. A vármegye leginkább érintett települései között volt Szolnok, Törökszentmiklós, Abádszalók, Jászalsószentgyörgy és Jánoshida.
– A tűzoltók szünet nélkül végezték a nagy mennyiségben lezúduló esővíz szivattyúzását és a kidőlt fák vagy leszakadó ágak által okozott forgalmi akadályok, balesetveszélyes körülmények felszámolását – részletezte a szóvivő helyettes.
Kiemelte, Jánoshidán megközelítőleg kétszáz épületet rongált meg a vihar, a legtöbb csak könnyebben sérült, hetven tetőszerkezetben viszont komolyabb károk keletkeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.