Hírek
2025. Július 15. 06:00, kedd |
Helyi
Forrás: karcag tv
VIHARKÁROK KARCAGON
Városunkban is lecsapott a vihar. Fák dőltek ki, ágak törtek le, amelyek ingatlanokban és autókban is okoztak jelentős károkat. Egyes utcákban villanyvezetékek szakadtak le, áramkimaradásokat okozva.
Karcagot sem kerülte el a vihar. Az orkánerejű szél faágakat tört le, ezek közül nem egy parkoló autókra, háztetőkre, kerítésekre zuhant.
SÁNTA IBOLYA:
- Hát akkora diófa van az udvaron, attól féltem, hogy azt kicsavarja. Hát volt nagy. A lányoméknál meg ki is csavarta az utcáról egy fát, ráfekszik a tetőre. Pontosan a jegyző előtt laknak, és az szólt neki, hogy hát Évi, figyelj! Fenn van a fa a tetőn.
A rendkívüli aszály miatt a közterületeken álló fák is meggyengültek, ezek pedig nem tudtak ellenállni az erős szélnek.
-Kevés eső volt, de a szél, az meg óriási. Az tényleg nagy vihar volt. Én még ilyen vihart nem láttam itt, Karcagon. Nem rég lakom itt, de akkor is. Szóval ilyen még nem volt tényleg soha. És rengeteg, most hallottam egy ismerőstől, hogy az ő házukra meg ráment a tetőre a letört ág.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleménye arról szerint közel 11.000 kárbejelentés érkezett a műveletirányítási központokba.
A munkálatokat nagy erőkkel megkezdték, de így is mintegy 8000 helyen másnap is áramkimaradással küzdöttek a lakosok. Más településeken napokig takarították a vihar utáni romokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
ÜNNEPI MEGEMLÉKEZÉS KARCAGON
Karcagon már a nemzeti ünnep előestéjén megkezdődtek a megemlékezések. Városunk lakossága idén is méltó módon, a hagyományokat tisztelve emlékezett meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
„ÉLJENEK A BÁTRAK!”
A Györffy István Katolikus Általános Iskola felső tagozatosai a Szent István Római Katolikus Templomban idézték fel a Márciusi ifjak emlékét „Éljenek a bátrak!” című ünnepi műsorukkal.
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
„A KÖLTŐ VISSZATÉR…”
A Karcagi Nagykun Református Általános Iskola diákjai a Református Nagytemplomban idézték fel 1848 sorsfordító pillanatait.
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
ÚTFELÚJÍTÁS-MEGKEZDŐDTEK A MUNKÁLATOK
Jelenleg városunk több pontján is útfelújítások zajlanak.

