Hírek
2025. Január 13. 07:45, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Viharos szél és hózáporok - Ilyen hetünk lesz
Egyes helyeken hózáporral indul a hétfő Magyarországon, de délután már nem várható számottevő csapadék. A nappali csúcshőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható. Kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várhat
Hétfőre virradóan jobbára felhős idő várható, főleg a Dunától keletre lehetnek kevésbé felhős tájak, valamint időszakok is. Hózáporok – nagyobb eséllyel továbbra is északkeleten – előfordulhatnak – írja előrejelzésében a HungaroMet Zrt.
Az északnyugati, északi szél sokfelé lesz élénk, a Dunántúlon erős, helyenként viharos közeli. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 5 és 0 fok között alakul, a szélvédett, fagyzugos helyeken lehet ennél hidegebb.
Napközben a Dunántúlon erősebben felhős időszakok és területek egyaránt lesznek, másutt viszont kevesebb felhő ígérkezik. Számottevő csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik.
A nappali csúcshőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható. A hétfői napon kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várható, így nem adtak ki figyelmeztető előrejelzést.
Az orvosmeteorológia szerint hétfőn már anticiklon határozza meg térségünk időjárását, ezért fronthatással nem kell számolni az arra érzékenyeknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
Tanács Zoltán: a tudomány szabadsága nem azonos az ellenőrizhetetlenséggel
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
A BYD tovább erősít a stratégiai helyszínként kezelt magyar piacon
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
