Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2017. November 10. 17:31, péntek | Belföld
Forrás: mti

Világháborús gránátokat találtak Székesfehérváron, 19 házat kell a lakóknak elhagyni

Világháborús gránátokat találtak Székesfehérváron, 19 házat kell a lakóknak elhagyni

Székesfehérváron második világháborús gránátokra bukkantak pénteken munkások gázvezeték-fektetés közben, ezért szombat délelőtt tizenkilenc családi ház lakóinak kell elhagyniuk az otthonukat

- tájékoztatta a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője az MTI-t. Markovics Zita közölte: 82 milliméteres szovjet aknavető gránátok közül a tűzszerészek hármat már pénteken elszállítottak a helyszínről, a Nyitrai utcából.

A további robbanótestek felkutatása és azonosítása érdekében a területet szombaton vizsgálják át. Erre az időre, a tervek szerint szombat délelőtt 10 órától a Nyitrai utcában 18 ház, illetve a Zobori utcában egy ház lakóinak a kutatás befejezéséig el kell hagynia az otthonát.

Az érintett szakaszokat erre az időre a rendőrség lezárja - mondta Markovics Zita.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra