Hírek
2025. Április 02. 07:39, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Visszahívta a forgalomból a 250 grammos S-BUDGET étkezési mákot a Spar

Nem engedélyezett növényvédőszer-tartalom miatt a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. kezdeményezte a 250 grammos S-BUDGET étkezési mák visszahívását a forgalomból, a kifogásolt termék minőségmegőrzési ideje 2026. február 4. - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-nek küldött közleményében.
Hangsúlyozták, a vállalkozás az NKFH-val együttműködve, saját hatáskörben megtette a szükséges intézkedéseket, gondoskodott a kifogásolt tétel forgalomból kivonásáról, a fogyasztóktól is visszahívja.
A vállalkozás által megtett intézkedéseket, valamint a visszagyűjtött termékek további sorsát a hatóság nyomon követi - jelezték a közleményben.
Az NKFH azt kéri, ha valaki a visszahívásban érintett terméket megvásárolta, ne fogyassza el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 08:22, vasárnap | Életmód
Újabb hibrid okosboltok kialakítását tervezi a Coop
Az első magyarországi hibrid okosbolt tavaszi megnyitásának kedvező tapasztalatai alapján már újabb egységek automatizálását is tervezi a Laurel Kft. technológiájával a Coop Szeged Zrt. - közölték a cégek az MTI-vel.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Életmód
Nobel-békedíj - Machado: a kitüntetés hatalmas elismerés
Hatalmas elismerésnek nevezte az idei Nobel-békedíj kitüntetettje, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető pénteken, hogy ő veheti át idén a kitüntetést.
2025. Október 10. 07:33, péntek | Életmód
Nébih: drónos felderítést is bevetnek a szőlő aranyszínű sárgaság betegség visszaszorítására
2025. Október 10. 07:29, péntek | Életmód
Nobel-díj - Krasznahorkai László: nagyon büszke és boldog vagyok
Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy bekerülhettem a sok igazán nagy író és költő sorába - mondta Krasznahorkai László a Nobel-díj honlapjának adott interjúban, miután bejelentették, hogy idén ő kapja az irodalmi Nobel-díjat.