Hírek
2022. Február 25. 06:30, péntek | Helyi
VISSZAMENŐLEG IS JÁRHAT A CSALÁDI ADÓVISSZATÉRÍTÉS

A családi adó-visszatérítéshez való jog nem veszhet el: amennyiben a feltételek fennállnak, visszamenőleg is járhat. A lehetőség jellemzően azokat a szülőket segítheti, akik felváltva nevelik gyermeküket
Visszamenőleg is járhat a családi visszatérítés azoknak a szülőknek, akik felváltva gondozzák gyermeküket, ha a családi pótlék 50-50 százalékos folyósítására vonatkozó kérelmüket legkésőbb február 28-ig benyújtják a kormányhivatalhoz. Aki 2021-ben akár csak egy napig is jogosult volt a családi pótlékra, így a családi kedvezményre, az jogosult az adó-visszatérítésre is.
Az adóvisszatérítés szempontjából most különösen fontos lehet, hogy decemberre visszamenőleg is meg lehet állapítani családi pótlékot. Ennek feltétele, a kérelem benyújtása február 28-ig. A hatóságok természetesen vizsgálják, hogy a felváltva gondozás saját háztartásban és a közös szülői felügyeleti jog ténylegesen fennáll-e.
Jelenleg valamivel több, mint 4500 olyan, felváltva gondozott gyermek van, akiknek a szülei megosztva kapják a családi pótlékot. 2020 októbere óta csaknem megduplázódott az érintettek száma. Az adatok mégis azt mutatják, hogy sokan nem tudják, mit kell tenniük és mit kell tudniuk ahhoz, hogy a családi adó-visszatérítést mindkét, külön élő szülő igénybe vehesse. Tudniillik, nem elegendő önmagában az, hogy a gyerekeiket egyenlő időszakokban saját háztartásukban gondozzák, például a gyermek egy hétig az édesanyánál egy hétig az édesapjánál lakik. Ezt a tényt be is kell jelenteni a családtámogatási szervnél azért, hogy megtörténjen a családi pótlék megosztása. Ez feltétele annak, hogy ugyanarra a gyerekre mindketten igénybe vehessék az adó-visszatérítést.
A kérelmet a jelenleg családi pótlékban részesülő szülő lakóhelye szerint illetékes kormányhivatalhoz kell benyújtani, és csatolni kell egyrészt a szülők arról szóló közös nyilatkozatát, hogy a gyermek gondozásáról, neveléséről saját háztartásaikban felváltva gondoskodnak, másrészt az eddig ellátásban nem részesülő szülő nyilatkozatát arról, hogy hova kéri a családi pótlék felének folyósítását.
Azok a szülők, akik február 28-ig benyújtják a családi pótlék megosztására vonatkozó kérelmüket, szja-bevallásukban vehetik igénybe az adó-visszatérítést, amiben segít a NAV által készített bevallás-tervezet - hangsúlyozza a Pénzügyminisztérium a Karcag Tv-hez eljutatott közleményükben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 10:51, hétfő | Helyi
Két autó ütközött Szászbereknél
Összeütközött két személygépkocsi vasárnap délután Szászberek és Jászladány között.
2025. Szeptember 15. 10:50, hétfő | Helyi
Kigyulladt egy gépkocsi Abonynál
Kigyulladt egy személygépkocsi péntek délután a 4-es számú főúton, Abony térségében.
2025. Szeptember 15. 10:49, hétfő | Helyi
Állásajánlatok
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlatai
2025. Szeptember 14. 06:00, vasárnap | Helyi
NYÍLIK A TUBARÓZSA
Kevés növénynek kedvezett a száraz, meleg idő. E kevés növények egyike a tubarózsa, amely bőven terem egy karcagi kiskertben. És jellegzetes illatával betölti az egész utcát.