Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2013. Július 22. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Visszaviszik Munkácsy Honfoglalását a Parlamentbe

Visszaviszik Munkácsy Honfoglalását a Parlamentbe

Visszakerül Munkácsy Mihály Honfoglalás című festménye az Országházba - tudósított az M1 esti Híradója vasárnap.

Magyarország második legnagyobb festménye eddig a Nemzeti Galériában volt kiállítva, hogy a nagyközönség is megcsodálhassa. A képet a Hősök, Királyok, Szentek című kiállításon tekinthette meg először a nagyközönség, egy év alatt közel 70 ezren látták.
A hatalmas műalkotást vasárnap vették le a falról, csomagolás után egy hét múlva szállítják vissza a Parlament Munkácsy-termébe.
A Honfoglalás című festmény korábban még sohasem hagyta el az Országházat, az elmúlt egy évben a Magyar Nemzeti Galéria, a Múzeum Complex Kft. és a Munkácsy Alapítvány összefogásával mutatták be a galériában - hangzott el a Híradóban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.