Hírek
2025. Április 24. 08:27, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium facebook oldala
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia

Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
Bekapcsolódtunk az intézet által szervezett Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia programba. A program során a diákok először a Klorofill- és karotinoid tartalom mérését, majd Különböző folyadékok kémhatásának és elektromos vezetőképességének mérését, végül Az aeropónia, talaj nélküli termesztés alapjainak megismerését tekintették meg.
Aktív és szakmailag érdekes délutáni foglalkozás volt a tanulók számára, amelynek folytatására május hónapban fog sor kerülni.
Forrás:Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium facebook oldala
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 06:00, péntek | Helyi
MESEDÉLUTÁN A REFIBEN
A Karcagi Nagykun Református Általános Iskolában Mesedélutánnal készültek a gyerekeknek a Népmese napja alkalmából.
2025. Október 10. 06:00, péntek | Helyi
SZÜRETI MULATSÁG A TÁNCSICS KÖRÚTI OVIBAN
Nem kukoricáztak a Táncsics körúti ovisok, avagy nagyon is kukoricáztak, hiszen szüreti mulatságukon akár kukoricát is morzsolhattak, de akár rongybabát is készíthettek.
2025. Október 10. 06:00, péntek | Helyi
TETTEN ÉRTE A BETÖRŐT
Törökszentmiklósi családi ház udvarára hatolt be egy illetéktelen, annak kerítéskapuját felfeszítve. A házba is könnyedén bejutott, értékek után kutatva. Hogy mi történt ezt követően, most következik.
2025. Október 09. 06:00, csütörtök | Helyi
DROGPREVENCIÓS ELŐADÁS A REFIBEN
A Karcagi Nagykun Református Iskolában ezúttal nem a tankönyveké volt a főszerep, ugyanis a diákoknak a rendőrség munkatársai tartottak figyelemfelkeltő előadást.