Hírek
2011. Július 12. 07:49, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress
Vízi sportok közben ne fogyasszunk alkoholt!

A nyári vízparti nyaralás egyik velejárója az alkoholfogyasztás.
A szakértők szerint azonban amennyiben már ittunk valamilyen alkoholos italt, úgy óvakodjunk a vízi sportoktól és az úszástól is. Bódult állapotban ugyanis jelentősen megemelkedhet a halálos balesetek esélye.
Az aktuális adatok szerint a vízparti balesetek majdnem fele alkoholos befolyásoltság alatt történik, a szakemberek ezért fokozott óvatosságra intik azokat, akik idén nyáron víz közelében töltik szabadidejüket - írja a HealthDay.
Az alkohol ugyanis károsíthatja az emberek ítélőképességét és vakmerőbbé is tesz, így a nyaralók olyan helyzetekbe is belemehetnek, amelyeket józanul biztosan elkerülnének. Ez elsősorban vízi sportok és úszás közben okozhat nagy problémát - állítják a szakemberek.
Úszás közben például rosszul becsülhetjük meg a távolságokat, túlságosan eltávolodhatunk a parttól vagy észrevétlenül kihűlhetünk. A csónakot vagy egyéb vízi járművet vezető embereknek pedig csökken a reakcióidejük, romlik az egyensúlyérzékük, és rosszul mérhetik fel a sebességet, amivel nemcsak saját, hanem mások testi épségét is veszélybe sodorhatják.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 07. 07:32, kedd | Életmód
AMC: 34 magyar élelmiszercég mutatkozik be a héten Németországban
A kölni ANUGA szakkiállításon az Agrármarketing Centrum (AMC) szervezésében 34 magyar élelmiszeripari vállalkozás mutatja be a kínálatát a héten - közölte az AMC hétfőn az MTI-vel.
2025. Október 07. 07:31, kedd | Életmód
Meteorológia: a nyolcadik legmelegebb volt az idei szeptember
A nyolcadik legmelegebb volt az idei szeptember a 20. század kezdete óta - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán hétfőn.
2025. Október 06. 07:22, hétfő | Életmód
Nemzeti Vágta - A vajdasági Magyarkanizsa lovasa nyerte a 18. Nemzeti Vágtát
A vajdasági Magyarkanizsa lovasa, Rozs Anna Júlia nyerte Vajk nevű lovával a 18. Nemzeti Vágta döntőjét vasárnap, a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontban.
2025. Október 04. 09:24, szombat | Életmód
Budapest Maraton Fesztivál - Csúcsot dönt az idei verseny
Minden idők legnagyobb magyarországi szabadidősport-eseménye lesz a jövő hétvégén sorra kerülő 40. Spar Budapest Maraton Fesztivál - jelentette be Kocsis Árpád főszervező.