Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2021. Június 10. 17:02, csütörtök | Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem

Fóliasátrak égtek egy törökszentmiklósi kertészetben

 Fóliasátrak égtek egy törökszentmiklósi kertészetben

A tűz ezerötszáz négyzetméteren pusztított.

Tűz keletkezett egy Törökszentmiklós külterületén lévő virágkertészetben csütörtök délelőtt. A lángok a fóliasátrak fűtésére szolgáló kazánház mellett átterjedtek az öt sátorra, valamint a közelben felhalmozott tárgyakra is. Az egységek kiérkezése előtt két gázpalack is felrobbant. A szolnoki és a mezőtúri hivatásos, valamint a törökszentmiklósi önkormányzati tűzoltóknak hat vízsugár segítségével sikerült megakadályozni, hogy a fóliasátrak teljesen a lángok martalékává váljanak; ami azt jelenti, hogy az ötezer négyzetméternyi sátorból ötszáz négyzetméter égett le. A sátrak körül ezer négyzetméternyi területen pusztított tűz, amely megsemmisített több kerti szerszámgépet és egy öntözőberendezést, valamint kárt tett egy kistraktorban. A helyszínre húsz tűzoltó öt gépjárművel érkezett.

Fotó: Németh Ádám tű. főtörzsőrmester

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 14:59, szerda | Helyi

Sajtóközlemény

Tiszaroff Községi Önkormányzata a TOP_PLUSZ-1.1.1-21-JN1-2022-00022 azonosítószámú, „Piacfejlesztés Tiszaroff” című projektjének megvalósítására 99,95 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült.

2026. Január 28. 06:00, szerda | Helyi

GÁLAÜNNEPSÉG SZOLNOKON A MAGYAR KULTÚRA NAPJÁN

A Magyar Kultúra Napja alkalmából díjátadóval egybekötött gálaünnepséget rendezett a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Szolnokon.

2026. Január 28. 06:00, szerda | Helyi

JUBILEUMI ÉVRE KÉSZÜL A MÚZEUM

Jubileumi évre készül a Karcagi Györffy István Nagykun Múzeum. Az intézmény 2026-ban ünnepli alapításának 120. évfordulóját, amelyhez egész éven át tartó kiállítás- és programsorozat kapcsolódik.

2026. Január 28. 06:00, szerda | Helyi

SAJÁT AUTÓJÁT AKARTA FELGYÚJTANI

Saját autóját akarta felgyújtani egy férfi Tiszaburán. Cselekményét a rendőrség akadályozta meg. Most garázdaság bűntette miatt kell felelnie.