Hírek
2024. Június 21. 10:30, péntek |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Tűz volt egy tiszafüredi szeméttelepen
Mintegy ezerötszáz négyzetméteren égett kommunális hulladék csütörtök délután egy Tiszafüred külterületén található hulladéklerakóban.
A tiszafüredi, füzesabonyi és mezőkövesdi hivatásos tűzoltók a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása alatt hét vízsugárral fékezték meg a lángokat, közben pedig megakadályozták azok továbbterjedését. A telep tulajdonosa erőgépeket biztosított a helyszínre, amelyek folyamatosan bontották meg a halmot, illetve földdel takarták be a már eloltott részeket. A káresemény környékén a katasztrófavédelmi mobil labor folyamatos méréseket végzett, de káros anyagot egészségre ártalmas koncentrációban nem mutatott ki lakott területen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 22. 09:55, péntek | Helyi
Gyerekes csínynek gondolhatta tettét a fiatal, de bűncselekmény valósult meg
A Szolnoki Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy mezőtúri fiatallal szemben,
2026. Május 22. 06:00, péntek | Helyi
TÉRKÉPES KALAND KARCAG BELVÁROSÁBAN
A mozgás és a tájékozódás kapta a főszerepet Karcag belvárosában, ahol tájfutó élménynapot tartottak.
2026. Május 22. 06:00, péntek | Helyi
LAKHATATLANNÁ VÁLT A PÜSKÖKLADÁNYI HÁZ
Hatalmas pusztítást végzett a tűz Püspökladányban, a Hunyadi utcában. Egy családi ház és melléképületei égtek porrá. Az ott élőknek pillanatok alatt kellett kimenekülniük.
