Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2022. Január 13. 09:22, csütörtök | Helyi

ÁTADTÁK A STAFÉTÁT

ÁTADTÁK A STAFÉTÁT

A fiataloknak átadták a gazdák a stafétát. Karcagon kezdte meg működését a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Fiatal Gazdák Gazdaköre.

A szervezet elnöke Házi Margit, akit a NAK és a MAGOSZ megyei elnöke, Hubai Imre Csaba is segít munkájában.

A harminc éve alakult Jász-Nagykun-Szolnok MAGOSZ az érdekvédelem mellett sok más dologban is segíti a gazdákat. A rendszerváltáskor a földprivatizációban a gazdáknak irányt mutattak, feltárták a lehetőségeket, információkat adtak a gazdálkodás menetével kapcsolatban. A gazdatársadalom jól vette az akadályokat, a jó gazda gondosságával műveli a földet, a piacra jutást is jól megszervezte. Ennek ékes bizonyítékát láthattuk tavaly a Covid miatt kialakult helyzetben, amikor a magyar nemzetgazdaság élelmiszerrel való ellátása megfelelőképpen megtörtént.

A gazdakörök és a NAK feladata, hogy a gazdákat friss információval segítse - hangsúlyozta Hubai Imre Csaba, aki szólt arról is, hogy a privatizációkor az akkori korosztály, aki megkapta a földet és azóta gazdálkodik rajta, elérkezettnek látja az időt arra, hogy a stafétát átadja a fiataloknak.
- A fiatalokat a gazdálkodás mellett felkészítjük arra is, hogy részt vegyenek a társadalmi életben, az önkormányzatokban és az országgyűlésben is legyen megfelelő képviselete az agráriumnak a későbbiekben is. Megyénkben a fiatalok felkészültek a feladatra, így nyugodt szívvel adjuk át minden vonatkozásban az agráriumot.

A fiatal gazdák megyei vezetői nagyon ügyesen, talpraesetten vállalták a feladatot, segíteni, szervezni fogják a fiatalokat és 30 év múlva majd ők is továbbadják a stafétát - véli Hubai Imre Csaba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 06:00, szerda | Helyi

SZIM-VILÁG

„Madarak voltunk, földre szálltunk...” – ezzel a gondolattal nyitotta meg kapuit a karcagi Madarász Imre Egyesített Óvoda Gépgyár Utcai SZIM Óvodája a SZIM-Világ programon. 

2026. Május 20. 06:00, szerda | Helyi

EGY NAP, EGY ELKÖVETŐ, ÖT BŰNCSELEKMÉNY

Több bejelentés is érkezett a rendőrségre az elkövetés napján Mezőtúrról. Volt, aki kerékpár-, volt aki gépkocsiból lopásról, más garázs-, illetve büféfeltörésről számolt be az egyenruhásoknak.

2026. Május 20. 06:00, szerda | Helyi

SÍNRE TETTE A SZEMÉLYGÉPKOCSIT

A Szolnoki Járási Ügyészség közlekedés biztonsága ellen gondatlanságból elkövetett vétség, valamint közérdekű üzem működésének gondatlan megzavarása miatt állított bíróság elé egy 19 éves férfit.

2026. Május 19. 06:00, kedd | Helyi

MOTORSZENTELÉS SZOLNOKON

Megszentelt motorokkal és közös felvonulással köszöntötték a tavaszt a kétkerekűek szerelmesei Szolnokon.