Hírek
2023. Szeptember 21. 18:04, csütörtök |
Helyi
Forrás: NAV
Autódiagnosztika hamis szoftverekkel
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársainak feltűnt egy gépjárműdiagnosztikai és járműipariadatbázis-szoftvereket gyanúsan alacsony áron kínáló eladó.
A próbavásárláskor kiderült, hogy a zugkereskedő adószám nélkül üzletelt hamis termékekkel, és bevétele után nem adózott. Az eszközöket lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak.
A NAV ellenőrei az egyik online apróhirdetési platformon figyeltek fel egy autódiagnosztikai eszközöket hirdető magánszemélyre. A hirdetések mellett feltüntetett eladási árak messze elmaradtak a legálisan beszerezhető, jogtiszta szoftverekétől, így feltételezhető volt, hogy az eladó adóköteles tevékenységét adószám nélkül, illegálisan végzi.
A NAV munkatársai két DVD-lemezre írt autódiagnosztikai alkalmazást rendeltek a hirdetőtől, aminek személyes átvételére nem kaptak lehetőséget, valószínűsíthetően azért, mert az eladó nem akarta felfedni kilétét. De ez nem okoz gondot a revizoroknak, akik így is be tudták azonosítani az illetőt.
A revizorok a futár jelenlétében kibontották a megérkezett csomagot, mely nem tartalmazott az eladásról semmilyen bizonylatot. Bebizonyosodott az is, hogy az eladó az értékesítéseket adószám nélkül végezte. A helyszíni ellenőrzéskor a NAV szakemberei megtalálták a szoftverek többszörözéséhez használt Delphi márkajelzéssel ellátott gépjárműdiagnosztikai eszközt, laptopot, számítógépet, külső merevlemezt, pendrive-ot, DVD-lemezeket. A helyszínen jelenlévő szaktanácsadó előzetes szakvéleménye alapján az említett gépjárműdiagnosztikai eszköz nem eredeti, csak annak silány utánzata. A számítógépek és az adathordozók átvizsgálásakor kiderült, hogy azokon összesen 108 darab illegálisan sokszorosított, járműipari szoftver van, ezért ezeket lefoglalták.
Az illegális másolással több mint 60 millió forint kár érte az állam költségvetését. A NAV munkatársai iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak. Az eladó az adószám nélkül végzett gazdasági tevékenység miatt többszázezer forintos mulasztási bírságra is számíthat. Időközben a „vállalkozó” hirdetései eltűntek a közösségi piactérről.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 06:00, kedd | Helyi
ISKOLAKÁPOLNA MEGÁLDÁSA
Megáldatott. Ternyák Csaba egri érsek avatta fel és adta át használóinak a Györffy István Katolikus Általános Iskola kápolnáját, amely Szent II. János Pál pápa nevét vette fel.
2025. Október 28. 06:00, kedd | Helyi
ŐRÍZETBEN EGY FIATALKORÚ
A rendőrök kamerafelvételek alapján azonosították az elkövetőt, aki az elmúlt hetekben három helyre is betört Szolnokon.
2025. Október 28. 06:00, kedd | Helyi
MAJDNEM 2 HÓNAPIG BÍRTA SZABADULÁSA UTÁN
A Jászberényi Járási Ügyészség kifosztás bűntette és lopás miatt indítványozta egy jászberényi 35 éves férfi letartóztatását.
2025. Október 27. 15:42, hétfő | Helyi
ÁLTALÁNOS KÖZMEGHALLGATÁS
A Karcag Városi Önkormányzat Polgármestere értesíti a város lakosságát
