Hírek
2022. Szeptember 27. 05:01, kedd | Helyi
BALESETMEGELŐZÉS ŐSSZEL

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság a csapadékos időjárással járó, csúszós, sáros utak veszélyeire figyelmezteti a járművezetőket.
Még tartanak az őszi munkák a földeken, ezért a közutakon is találkozhatunk nagyméretű, lassan haladó traktorokkal és munkagépekkel. A napokban egyre többször várható csapadékos időjárás, amitől a földutak fellazulhatnak és sarassá válhatnak, ami rátapad a járművek kerekeire. A járművezetők azonban mielőtt a földútról szilárd burkolatú útra hajtanának kötelesek eltávolítani a járműről a rátapadt sarat, amely a szilárd burkolatú utat beszennyezheti. A sáros útburkolaton a tapadási tényező jelentősen csökken a gumiabroncs és az útfelület között, így a jármű a sárfolton megcsúszva irányíthatatlanná válhat. A sárfoltok mellett szintén baleseti kockázati tényező lehet a rakomány nem megfelelő rögzítése végett kiszóródott termény is. A rakomány kiszóródását, a sárfelhordást egyszerűbb megelőzni. Amennyiben mégis beszennyeződik az úttest, a veszélyt köteles a jármű vezetője megszüntetni, vagy megszüntetésére intézkedni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.