Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2024. Augusztus 29. 10:49, csütörtök | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség

Drogra kellett a pénz a fiatalnak, aki halálra verte idős szomszédját

Drogra kellett a pénz a fiatalnak, aki halálra verte idős szomszédját

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség minősített emberölés bűntette miatt indítványozta egy 16 éves öcsödi fiatal letartóztatását, aki kábítószerre akart pénzt szerezni, ezért agyonverte idős szomszédját.

A rendelkezésre álló adatok szerint a fiatalkorú fiú Öcsödön, 2024. augusztus 26-án délután, a 10 éves testvérével megjelent a 85 éves szomszéd férfi házánál, aki behívta őket.

A házban a 16 éves fiú a 85 éves sértettet egy ott talált fémvájlinggal, seprűvel, gereblye nyelével és fejével, több alkalommal, nagy erővel megütötte, majd a sértett zsebében lévő pénztárcából 103.000 forintot elvett.

Ezt követően a gyanúsított még magához vett az épület mellől egy téglát, azzal a házba visszament és az idős férfit tovább ütlegelte, olyan erővel, hogy a tégla kettétört.

Ezután a fiatal gyanúsított és a testvére a helyszínről elszaladt.

A bántalmazás következtében a férfi életét vesztette.

Az ügyészség indítványa szerint, figyelemmel a gyanúsításban szereplő cselekmény kiemelkedő tárgyi súlyára, az elkövetés jellegére, a kiszabható büntetés nagyságára a gyanúsított szökésétől, elrejtőzésétől alappal tartani lehet.

A gyanúsított kábítószert fogyasztó életmódja miatt, illetőleg arra tekintettel, hogy e cselekmény végrehajtásában is a kábítószerre szükséges pénz megszerzése motiválta, megalapozottan lehet tartani a bűnismétlés veszélyétől is.

A bíróság az ügyészi indítvánnyal egyezően elrendelte a letartóztatást, a döntést a gyanúsított és a védő is tudomásul vette. A döntés a törvényes képviselő nyilatkozatának beszerzéséig nem végleges.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 06:00, péntek | Helyi

FOLYAMATOSAN ELLENŐRÍZ A VÍZI RENDÉSZET

A tartós hőségben egyre többen keresik fel a strandokat és a természetes vizeket. A nyári kikapcsolódás azonban csak akkor lehet gondtalan, ha betartjuk a biztonsági szabályokat.

2026. Július 10. 06:00, péntek | Helyi

GYERMEKE JÁTÉKPISZTOLYÁVAL RABOLT KUNMADARASON

A Karcagi Járási Ügyészség fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 32 éves kunmadarasi férfival szemben, aki játékpisztollyal rabolt ki egy boltot bő 3 hónappal szabadulását követően.

2026. Július 10. 06:00, péntek | Helyi

EREDMÉNYES TANÉV A „GYÖRFFYBEN”

Befejeződött a tanév a Györffy István Katolikus Általános Iskola és Szent Erzsébet Óvodában.

2026. Július 10. 06:00, péntek | Helyi

NYÁRI TÁBOROKKAL VÁRJA A DIÁKOKAT A SZENT PÁL MARISTA ÁLTALÁNOS ISKOLA

A tanév lezárultával sem maradnak programok nélkül a Szent Pál Marista Általános Iskola diákjai.