Hírek
2021. Április 06. 11:02, kedd | Helyi
FEJLŐDÉSBEN VÁROSUNK
A Nagykunság és a Tisza-tó összefogott a megye tiszántúli részének korszerűbb, tudatosabb hulladékgazdálkodásáért!
Két helyszínen - Karcagon és Tiszafüreden - összesen mintegy 7,6 mrd forint összegű fejlesztés keretében válik korszerűbbé a szelektív hulladékkezelés térségünkben.
Az épülő karcagi hulladékválogató csarnok építési munkálatait nézte meg a helyszínen Szepesi Tibor polgármester úr és a Nagykunsági Környezetvédelmi Kft. vezetői társaságában F. Kovács Sándor országgyűlési képviselő
A cég évi 20 ezer tonna beérkező hulladék feldolgozását, szállítását végzi.
Az épülő új csarnokban a vegyes települési hulladékok előválogatása zajlik majd 2022. májusától.
Az újrahasznosítható hulladékokat Tiszafüredre szállítják további feldolgozásra.
A beruházás a tervek szerint új munkahelyeket teremt, de fontos szerepet vállal a helyi munkaerő megtartásában is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 00:00, csütörtök | Helyi
KÖZÖS KÉPZŐMŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS NYÍLT
Közös képzőművészeti kiállítás nyílt a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központban.
2026. Február 19. 00:00, csütörtök | Helyi
HELYTÖRTÉNETI PÁLYÁZATOK ÉRTÉKELÉSE
Karcag helytörténeti és kulturális öröksége került a középpontba a Györffy helytörténeti pályázaton, amelyre idén is szép számmal érkeztek alkotások.
2026. Február 19. 00:00, csütörtök | Helyi
ŐRÍZETBEN A KÁBELTOLVAJ
Másfél millió forint értékben lopott különböző kábeleket egy szolnoki telephelyről az elfogott férfi.
2026. Február 19. 00:00, csütörtök | Helyi
A LOPOTT KISBUSSZAL MENEKÜLT A RENDŐRÖK ELŐL
A Szolnoki Járási Ügyészség minősített lopás bűntette és más bűncselekmény miatt indítványozta egy szolnoki férfi letartóztatását, aki egy éjszaka két helyre is betört.
