Hírek
2023. Augusztus 24. 05:02, csütörtök | Helyi
HIDEGÉLELMISZER VÁSÁRLÁSÁRA IS HASZNÁLHATÓ A SZÉP-KÁRTYA
Kormányrendelet jelent meg a Magyar Közlönyben a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) felhasználásának veszélyhelyzetben történő eltérő alkalmazásáról.
A kormány a gazdaságvédelmi akciótervben döntött a SZÉP-kártya keretének megemeléséről, illetve arról is, hogy augusztustól hidegélelmiszer vásárlására is felhasználható.
A kabinet a következőkről határozott:
Béren kívüli juttatásnak minősül, ha a munkáltató a munkavállaló részére 2023. december 31-ig a SZÉP-kártya-fizetési számlájára az éves rekreációs keretösszegen (ez 450 ezer forint) felül utal legfeljebb 200 ezer forint egyszeri juttatást is.
A SZÉP-kártyával kezdeményezett fizetés 2023. december 31-ig a kereskedő által értékesített élelmiszer vásárlására is felhasználható.
A SZÉP-kártyával kezdeményezett fizetés elfogadása esetén a kereskedő – gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, egyéni cég, őstermelő vagy családi gazdaság – élelmiszer belföldi értékesítését végezheti a munkavállaló és társkártyával rendelkező közeli hozzátartozója részére.
Fontos, hogy a szabályozás az alkoholtartalmú folyadékokra, valamint a dohány- és feldolgozott dohánypótló termékre nem vonatkozik.
A rendelet 2023. augusztus 1-jén lépett hatályba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi
„A NAGY TALÁLKOZÁS”
„A Nagy találkozás” címmel rendeztek a szervezők evangelizációs alkalmat városunkban. rendezvény mottója pedig ez volt: „Gyere és találkozz Jézus Krisztussal”.
2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi
BIZTONSÁGI ŐRREL DULAKODOTT-LETARTÓZTATTÁK
A Szolnoki Járási Ügyészség rablás bűntette miatt indítványozta egy abonyi férfi letartóztatását.
2026. Március 14. 06:00, szombat | Helyi
FEJLESZTÉSEK AZ AKÁCLIGET GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐBEN
Gőzerővel dolgoznak a szakemberek a gyermekmedencénél. A tavalyi szezonban tapasztalt jelentős aljzathibák miatt elkerülhetetlenné vált a felújítás.
2026. Március 14. 06:00, szombat | Helyi
ROMA NAP A KINIZSI UTCAI OVIBAN
Színes népviseletek és a közös éneklés öröme töltötte meg élettel a karcagi Kinizsi utcai óvodát. Az intézmény már ötödik alkalommal rendezte meg Roma Napját, amelynek célja a roma kultúra értékeinek bemutatása és az identitástu

