Hírek
2024. Február 05. 09:13, hétfő |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság
HÍREK JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK VÁRMEGYÉBŐL
Az elmúlt 72 óra rendőrségi híreiből
A vármegye rendőrei az elmúlt három napban 12 személyt fogtak el, akik közül 4 ellen elfogatóparancs volt érvényben. Az egyenruhások 8 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 72 órában 3 személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetben intézkedtek a rendőrök, melyek 1 súlyos, 2 könnyű sérüléssel végződött.
Egy személyautóval közlekedő helyi lakost ellenőriztek a rendőrök, 2024. február 3-án délelőtt Kunmadaras külterületén. Az egyenruhások megállapították, hogy a sofőr nem rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel. A férfit előállították a Karcagi Rendőrkapitányságra, engedély nélküli vezetés szabálysértés elkövetése miatt meghallgatták, majd szabálysértési őrizetbe vették.
Egy szolnoki lakos 2024. február 4-én éjjel, személyautóval Tiszapüspöki külterületén anyagi káros balesetet okozott. A baleset során személyi sérülés nem történt. A helyszínre érkező rendőrök alkoholszondát alkalmaztak a sofőrrel szemben, mely pozitív értéket mutatott, ezért további mintavételéről gondoskodtak, és vele szemben járművezetés ittas állapotban vétség miatt eljárást indítottak.
Felhívjuk a gépjárművezetők figyelmét, hogy zéró tolerancia van érvényben Magyarországon az ittas gépjárművezetőkkel szemben. Az elfogyasztott alkohol jelentősen növeli a reakcióidőt és tompítja az érzékszerveket, ezzel nő a balesetek bekövetkezésének kockázata is. Az ittas járművezetők nem csak saját, de mások testi épségét is veszélyeztetik. Kérjük, hogy a saját és a közlekedés többi résztvevőjének biztonsága érdekében tartsák be a szabályok!
…hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 08:20, péntek | Helyi
Fél év alatt négyszer rabolta ki kiskorú áldozatát
A Karcagi Járási Ügyészség folytatólagosan, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 32 éves férfival szemben.
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Helyi
Hellora érkezett a drog
A rokonok Kunmadarason terítették a kábítószert.
2026. Július 30. 10:34, csütörtök | Helyi
Négy autó volt érintett egy szolnoki balesetben.
Parkoló személygépkocsinak gurult neki egy autó szerda délután Szolnokon, a Lengyel légió utcában.
2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi
Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.
