Hírek
2025. Január 13. 14:38, hétfő |
Helyi
Forrás: police.hu
Hosszú a lista
Két kenderesi fiatal folyamatosan lopott, a fiatalabbik volt, hogy egy nap három helyen is járt bűnös szándékkal. Most a fogdán várja a bíróság döntését sorsáról.
Egy 25 és egy 18 éves helyi fiatalember megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy tavaly december 29. és 31. között betörtek egy kenderesi bisztróba, ahonnan mikrohullámú sütőt és gázpalackot, majd szilveszteréjjel egy másik büféből két gázpalackot vittek el. A rendőrök mindkettejüket elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki. A 18 éves fiatal tovább folytatta a lopásokat. Újév napján egy étterem volt az áldozata, ahonnan ugyan nem emelt el semmit, de távozáskor megrongálta a klímaberendezést. Január 12-én aztán egy lapra tett fel mindent, és három helyi boltot is meglátogatott. Kettőnél megzavarták a sértettek, az egyik virágboltban pedig a cserepes virágokat borogatta, rongálási kárt okozott. A helyi rendőrök munkáját nagyban segítette a károsultak vallomásán túl a személyismeretük és a kamerák felvételei. Ennek köszönhetően megállapították azt is, hogy decemberben másik virágboltba is betört a gyanúsított, míg egy családi házból kicsivel több mint 1 millió forint értékben vitt el elektromos szerszámokat és használati tárgyakat.
A karcagi rendőrök január 12-én délután állították elő a fiatalt, majd az ügyek egyesítését követően a nyomozók hétrendbeli lopással gyanúsították meg. Őrizetbe vették és kezdeményezik letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 00:00, kedd | Helyi
ASZÁLYVÉDELMI SZAKMAI NAP
Aszályvédelmi szakmai konferencia, és az Aszálykezelési stratégiák a mezőgazdaságban című könyv bemutatójára került sor a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központban.
2025. November 25. 00:00, kedd | Helyi
JOGERŐSEN 14 ÉV FEGYHÁZAT KAPOTT
Jogerősen tizennégy év fegyházra ítélték a notórius tiszaföldvári betörőt. Következnek a részletek.
2025. November 25. 00:00, kedd | Helyi
ENGEDÉLY NÉLKÜL TARTOTT ENGEDÉLYKÖTELES LÉGFEGYVEREKET
A Tiszafüredi Járási Ügyészség lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt állított bíróság elé egy 62 éves férfit.
2025. November 22. 06:15, szombat | Helyi
ELKAPTÁK A BŰNÖZŐT
Ismeretlen tettes a törökszentmiklósi vasútállomás kerékpártárolójából lopott el egy lakattal lezárt, 45 ezer ft értékű kerékpárt.
