Hírek
2025. Szeptember 09. 06:19, kedd | Helyi
JÓL ALAKUL A SZEZON AZ AKÁCLIGET GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐBEN
Jó lesz a szezon. Bár a fő strandszezonból nem sok van
már hátra, az Akácliget Gyógy- és Strandfürdőben még mindig sok a
vendég.
A karcagi fürdő forgalma öt százalékkal emelkedett mtavalyhoz képest és még nem jött el a főszezon vége. Általában május elsejétől szeptember végéig tart a gyógyvizű strandokon az évad, de a legerősebb két hónap a mindig július és az augusztus.
ANDRÁSI ISTVÁN, ügyvezető igazgató Akácliget Gyógy- és Strandfürdő:
A kempingforgalmunk az tulajdonképpen ugyanazt a létszámot tartjuk, ami tavaly, tehát az egy egy-két százalékkal, ha nőtt, a jelenlegi állapot szerint. A vendégösszetétel az nagyon vegyes, tehát külföldiek, magyar belföldi vendégek és az összetétel pedig tehát ez tulajdonképpen minden korosztály.
Az úszásoktatás is folyamatos az Akácligetben, ezt több úszásoktató végzi. Az oktatás nem a fürdő saját programja, csak helyszíne. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a strandfürdő ne szervezett volna már eddig is, és ne szervezne a közeljövőben is várhatóan nagy népszerűségnek örvendő saját rendezvényeket.
ANDRÁSI ISTVÁN, ügyvezető igazgató Akácliget Gyógy- és Strandfürdő:
A fürdőben tulajdonképpen több rendezvényünk is van, itt azért külön kell választani, hogy van saját rendezvényünk, illetve helyt adunk rendezvényeknek. Saját rendezvényünk például nemrégiben volt a Strandok Éjszakája, amelyre beneveztünk. Az időjárás mondjuk az egy kicsit gátolta a dolgot, de ami műsorszámok, meg egészségügyi vizsgálat volt, ezeket hát mondjam így, hogy megúsztuk tulajdonképpen, utána kellett bezárni a végén, de tulajdonképpen az is
megtörtént. Itt, ami rendezvényünk lesz az tulajdonképpen szeptemberben lesz a motorostalálkozó, és még rendezvénynek tekinthető az, hogy akkor utána elkezdődnek majd a éjszakai fürdőzések, amely szerintem pénteken éjfélig tartó nyitvatartással és a gyógy 1- 2 medencében lehet majd fürödni.
A vendégforgalom növekedésének egyik oka a tavaly átadott, új medence. Valamint az, hogy az ide érkező vendégek kedvező tapasztalatokkal távoznak, azaz viszik az Akácliget Gyógy- és Strandfürdő jó hírét szerte az országban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 09:27, hétfő | Helyi
Állásajánlatok
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlata.
2026. Január 12. 08:28, hétfő | Helyi
Villanyoszlopnak ütközött
A káreset során az áramszolgáltató húsz-huszonöt lakóházat érintve szüneteltette az áramszolgáltatást
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2026. Január 05. 13:12, hétfő | Helyi
Téli időjárás: fokozott óvatosságra intjük a közlekedőket
Az előrejelzések szerint a héten igazi téli időjárás várható: hideg, havazás, helyenként ónos eső nehezítheti a közlekedést.
