Hírek
2023. December 09. 05:02, szombat | Helyi
KALAPÁCCSAL TÁMADT NAGYAPJÁRA
Egy jászapáti férfi kalapáccsal követelt pénzt az őt felnevelő nagyapjától. Korábban szétverte a háza berendezését, a mozdítható ingóságokat pedig eladta.
A rendőrök őrizetbe vették az agresszív unokát. A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik.
Egy 19 éves jászapáti férfi pénzt kért 65 éves nagyapjától. Felmenője 5 ezer forintot adott az unokának, azonban az kevesellte, még 10 ezret követelt, amit a sértett visszautasított.
A fiatal ekkor egy kalapáccsal fenyegette meg nagyapját, hogy a házában kárt tesz, és őt is megveri. A sértett így sem adott pénzt, ezért unokája megrongálta az ablakokat.
A megrettent sértett kibicigett az udvarra mankójával, mire az unoka utánament, és tovább fenyegette, majd a kalapáccsal rácsapott a védtelen férfi kézfejére.
Ekkor nagyapja átadta neki a kért 10 ezer forintot, a fiatalember pedig a kalapácsot eldobva távozott.
Bejelentést követően a rendőrök rövid időn belül elfogták az elkövetőt, akit rablás bűntett miatt hallgattak ki.
A nyomozók azonban nemcsak egy bűncselekménnyel gyanúsították meg.
Az elmúlt három évben ugyanis havonta megtörtént, hogy a fiatal erőszakkal és fenyegetéssel követelt pénzt nagyapjától.
Amennyiben a sértett nem adott, úgy dühében rendszeresen tönkretette az ingatlan berendezési tárgyait.
A tettes korábban társával – akinek elszámoltatása folyamatban van – a nagypapa házának fürdőszobájából három csaptelepet lopott el, továbbá magukkal vittek egy televíziót és egy elöltöltős mosógépet is.
A nyomozók ezért zsarolás és lopás bűntettét is a férfi terhére rótták.
A nyomozó hatóság őrizetbe vette a férfit, és kezdeményezte letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 08:16, kedd | Helyi
Hamis okiratot csatolt a jogosítvány megszerzéséhez
A Karcagi Járási Ügyészség közokirat-hamisítás büntette miatt emelt vádat egy 27 éves nővel szemben.
2025. November 11. 06:00, kedd | Helyi
NYÁRI VÍZSZINTTEL TELEL AZ ALCSI HOLT- TISZA
A tervezett 260 cm vízszintnél mintegy 750 ezer köbméteres víztöbblet marad télen is a szolnoki holtágban.
2025. November 10. 12:25, hétfő | Helyi
ARANY ÉS PETŐFI BARÁTSÁGA A NAGYTEMPLOMBAN
2025. november 4-én került sor arra az irodalmi előadásra, melyen a KNROK általános iskolájának felsősei a gimis tanulókkal együtt ismerkedhettek tovább Petőfi Sándor és Arany János barátságával.
2025. November 10. 10:41, hétfő | Helyi
Állásajánlatok
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlata.

