Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2023. Január 20. 05:00, péntek | Helyi

KIHALLGATTÁK A TANÚKAT

KIHALLGATTÁK A TANÚKAT

Tanúk kihallgatására és iratismertetésre kerül sor a Szolnoki Törvényszéken a Jászladányi emberölés ügyében. Megrázó tudósírás következik.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség 2022. január 18-án emberölés előkészületének bűntette, folytatólagosan, volt élettárs sérelmére elkövetett zaklatás bűntette és személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve, folytatólagosan elkövetett zaklatás vétsége miatt emelt vádat azzal a 47 éves tiszaroffi férfival szemben, aki a vád szerint, amiért élettársa, a letartóztatása alatt elhagyta, 2021. tavaszán elhatározta, hogy amint szabadul, megöli a nőt és annak
új párját.

A vád szerint 2021. áprilisában megtette az első előkészületeket: fegyvert
próbált szerezni. Négy embert keresett meg, akik közül hármat a tervébe is
beavatott, egyiküknek pedig a házát is felajánlotta a fegyverért cserébe, de nem járt sikerrel. A vád szerint 2021. április 13-án kést fogott volt élettársa új párjára és megöléssel fenyegette, de végül letette azt. A következő hetekben pedig többször is megfenyegette a párt azzal, hogy megöli őket. Egy alkalommal azt mondta, hogy apja fegyverével végez majd velük, ami komoly félelmet keltett bennünk, mert a
községben ismert, hogy a vádlott apja anno kétszer is belelőtt a barátnőjébe, amiért az el akarta hagyni és a pisztollyal egy rendőrt is megsebesített.

Az ügyben a Szolnoki Törvényszéken most a tanúk kihallgatására és iratismertetésre került sor.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 06:00, kedd | Helyi

BEJÁRÁS A DÉLI KÜLVÁROSBAN

A déli külváros közösségi célra hasznosított ingatlanjait nézte meg a város vezetése. Abból a célból, hogy mit, hol kell, illetve lehet fejleszteni.

2025. Július 08. 06:00, kedd | Helyi

KUNHEGYESRE ÉRKEZETT A NEMZETI SZÍNHÁZ FÜGGÖNYE

Függönyt le! A legtöbb színházi előadás azzal fejeződik be, hogy lehull a függöny.

2025. Július 08. 06:00, kedd | Helyi

VEZÉRLŐKÁBELT LOPTAK SZOLNOKON

A rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy nőt és két társát, akik vezérlőkábelt loptak Szolnokon.

2025. Július 07. 10:37, hétfő | Helyi

Munkagépek az utakon

Az elkövetkezendő időszakban több mezőgazdasági vontatóval, lassú járművel és önjáró munkagéppel találkozunk az utakon.