Hírek
2019. November 06. 19:10, szerda | Helyi
KÖNYVEK ONLINE NYILVÁNTARTÁSA

Megújult a magyar muzeális könyvállomány online nyilvántartása. Amely a karcagiak számára is elérhető
Az új rendszer segítségével Magyarország teljes muzeális könyvgyűjteményét egyetlen felületen lehet rögzíteni és elérhetővé tenni – tájékoztatták ltelevíziónkat.
A Muzeális Könyvtári Dokumentumok Nyilvántartásának (MKDNy) megújítása régi adóssága a szakmának.
A kormány 2016-ban döntött arról, hogy 10 milliárd forintot biztosít a nemzeti könyvtár informatikai fejlesztéseire.
A megújult nyilvántartás az első modulja a fejlesztés alatt álló Országos Könyvtári Platformnak (OKP), amely a tervek szerint egy komplex virtuális térben fogja egyesíti a magyar könyvtári intézmények rendszereit
Elkerülhetetlen a paradigmaváltás a könyvtári rendszerek üzemeltetésében, közös alapra kell helyezni a különböző könyvtári intézmények ma egymástól teljesen függetlenül működő online szolgáltatásit.
Az OKP kialakítása ezt a célt szolgálja. Olyan 21. századi megoldást jelent, amely képes lesz követni a jövő informatikai változásait - fűzte hozzá.
A megújult Muzeális Könyvtári Dokumentumok Nyilvántartásában jelenleg több mint 243 ezer rekord, köztük mintegy 230 ezer könyv, valamint zeneművek, időszaki kiadványok, térképek és vizuális anyagok kereshetőek. A megújult rendszer a mkdny.oszk.hu internetes címen érhető el a karcagi könyvtárból is
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 15:17, péntek | Helyi
A SZŰRŐVIZSGÁLAT ÉLETET MENTHET- 50 FÉLE ÁTFOGÓ SZŰRŐVIZSGÁLAT
A SZŰRŐVIZSGÁLAT ÉLETET MENTHET- 50 FÉLE ÁTFOGÓ SZŰRŐVIZSGÁLAT
2025. Július 11. 11:28, péntek | Helyi
Nova Roma 10. Conventus Ajdovščinában
Az ókori római hagyományőrzők nemzetközi szervezetének, a Nova Roma kulturális egyesületnek az egyik magyar tagcsapata, a Legio XXI Rapax Pannonica immár 3. alkalommal ajánlott fel diákjainknak fellépésre lehetőséget.
2025. Július 11. 06:00, péntek | Helyi
DRÁGA AZ ALAPANYAG-SOKBA KERÜL A LEKVÁR
Eper, sárgabarack, meggy, cseresznye. Csak néhány gyümölcs, amelyből finom lekvárt szoktunk készíteni az év ezen időszakában.
2025. Július 11. 06:00, péntek | Helyi
SZERELMÉNEK TÜZE NAGYOBB VOLT A KELLETÉNÉL
A Szolnoki Járási Ügyészség rongálás vétsége miatt emelt vádat egy 23 éves törökszentmiklósi férfival szemben, aki tavaly nyáron felgyújtotta a fegyverneki Krisztus szobrot.