Hírek
2020. Augusztus 06. 15:53, csütörtök | Helyi
Kováts Mihály Tagiskola felújítása
Augusztus 5-én, szerdán került sor a Kováts Mihály Általános Iskolai Tagintézmény felújítási munkálatainak bejárására.
A bejáráson részt vett Szepesi Tibor, a Karcag Városi Önkormányzat Oktatási, Kulturális és Sport Bizottságának elnöke.
Számos újítás valósult meg, amelyet a helyszínen tekinthettek meg a megjelentek, köztük Dedinszky László is az iskola pedagógusa, aki több mint harminc éve oktat az iskolában. Mint megtudtuk a munkálatok végéhez közelednek és hamarosan megnyitja kapuit a megszépült intézmény.
Ahogyan Szepesi Tibor a Városi Önkormányzat Oktatási, Kulturális és Sport Bizottságának elnöke elmondta, a változás nemcsak az intézmény falain kívül, hanem belül is látható. Az aula, a tantermek, a vizesblokkok, a folyosók, mind megújultak.
-Talán a legszembetűnőbb változás az, hogy új épületszárnnyal gazdagodott az intézmény. Ebben a részben öt tanterem és egy tetőtéri rész is kialakításra került. Így nagy valószínűséggel minden osztály, külön osztálytermet kaphat majd.
Ezáltal létrejöhet egy olyan közösségi tér, amely még személyesebbé teheti a diákok mindennapjait az iskolában tartózkodás ideje alatt - tudtuk meg az elnöktől, aki eredményes tanévet és sikeres tanulmányokat kívánt minden idejáró diák számára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 09:14, hétfő | Helyi
SZÍVEN LŐTTE A SZOMSZÉD KUTYÁJÁT
Beváltotta korábbi fenyegetését az a cibakházi lakos, aki június elsején egy légpuskával, közvetlen közelről lőtte meg a szomszédjából átszökött kistestű kutyát.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
KORÁBBAN KEZDŐDÖTT A TISZAVIRÁGZÁS
A megszokottnál korábban kezdődött a Tisza egyik leglátványosabb és legkülönlegesebb természeti jelensége, a tiszavirágzás, a kedvező időjárásnak köszönhetően.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
NEM ISMERTE BE A TETTÉT
Felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt állt bíróság elé egy 36 éves, büntetett előéletű férfi Szolnokon.
2026. Június 22. 09:11, hétfő | Helyi
ELBALLAGTAK A „REFISEK”
Ünnepi istentisztelet keretében búcsúztak el iskolájuktól a Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ Általános Iskola Tagintézményének végzős diákjai a Református Nagytemplomban.
