Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2025. Június 13. 06:00, péntek | Helyi
Forrás: karcag tv

ÖSSZEFOGTAK A VÁRMEGYE GAZDÁI

ÖSSZEFOGTAK A VÁRMEGYE GAZDÁI

Adomány Parajdért. Több mint hárommillió forintot gyűjtöttek össze a vármegyei gazdák a bajba jutott parajdi sóbánya, illetve az erdélyi árvíz károsultjainak megsegítésére.

Ez az adománylevél tanúsítja, hogy a vármegye gazdái újra képesek voltak összefogni és nagyon gyorsan komoly összeggel támogatni az erdélyi árvíz károsultjait.

F. KOVÁCS SÁNDOR, országgyűlési képviselő, Fidesz- KDNP:
- Ez is egy példamutató kezdeményezés volt, hiszen a Székelyföldön évtizedek óta nem látott hatalmas árvíz van, láthatjuk azt a közvetítésekben, hogy a parajdi sóbányába is betört a víz, elöntötte nemzeti kincsünket, a parajdi sóbányát, hiába most román területen van, de ez a magyarság és a székelységnek is része. És hatalmas veszteség ért mindannyiunkat. Nagyon sok embert és családot ki kellett telepíteni, és ezzel az első lépéssel a leggyorsabb segítség a megyei és a karcagi gazdáktól meg fog érkezni Erdélybe és a Székelyföldre és hát tudom azt, hogy a gazdák azok, akik tudják, hogy ha valamit kaptak, azt a Jóistentől kapták, és ebből tudnak jó szívvel áldással adakozni.

Bár a Parajdot sújtó vízbetörésekről érkező felvételek is rettenő természeti pusztításról tanúskodnak, Háromszék mezőgazdasági területeinek jelentős része is víz alá került, művelésre, betakarításra alkalmatlanná vált. A Karcagról indult kezdeményezés a háromszéki gazdáknak is segítséget nyújt.

FODOR GUSZTÁV, alapító, Tisza-tavi Keresztyén Polgári Kör
Számomra nagyon megtisztelő dolog ebben az akcióban közreműködni, felkérést kapott a Tisza- tavi Keresztény Polgári Kör arra, hogy ezt a támogatást, ennek a logisztikáját, ennek az adminisztrációját elvégezze. Megtisztelő, hiszen a nagykunsági gazdák évek óta, évtizedek óta tiszta szívvel, nyitott szívvel vannak a kárpátaljai magyarok irányában, a székely testvéreink irányában, és számunkra ez nagyon megtisztelő, hogy ebben a nagyon nemes cselekedetben tehetünk és számomra azért is megtisztelő, mert a nagykunsági gazdák számára és képviselő úr számára a nemzeti összetartozás érzése nem egy üres frázis.

Az adománygyűjtés folytatódik: a vármegye gazdái nem csak készpénzt, hanem vetőmagvakkal, szénával, terményekkel, fertőtlenítőszerekkel támogatják az erdélyi gazdákat.

Címkék: adomány, gazdakör

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

TARTALMAS ÉVET HAGYOTT MAGA MÖGÖTT A SZENT ERZSÉBET KATOLIKUS ÓVODA

A Szent Erzsébet Óvoda vezetőjénél, Kovácsné Fodor Mónikánál járt stábunk. A riport során beszélgettünk az elmúlt évről, a kitűzött célokról és az óvodai életről.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

JÉGBE FAGYOTT A HAL TISZADERZSEN

Különös jelenségre bukkantak a Tisza-tavon. A tiszaderzsi Kárász Kikötőben egy vörösszárnyú keszeget találtak, amely teljes egészében belefagyott a jégbe.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

FOCIMEZEKET LOPOTT

Betört a kenderesi futballpálya épületébe, majd számítástechnikai eszközöket, illetve mezeket vitt el 400 ezer forint értékben. A gyanúsított elismerte a bűncselekményeket, de magyarázatot nem adott tetteire.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

ÉLETET MENTETT A BALESET-HELYSZÍNELŐ

Mezőtúron egy rendőr egy utcán fekvő férfira lett figyelmes. Az idős embernek ekkor már nem volt pulzusa. A baleset-helyszínelő azonnal cselekedett.