Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2025. Január 28. 07:00, kedd | Helyi
Forrás: karcag tv

SOK A BETEG

SOK A BETEG

Városunk óvodáiból is egyre több gyermek hiányzik, jellemzően hőemelkedés, láz és felsőlégúti megbetegedések miatt.

Az intézmények maguk is fokozottan figyelnek a higiénés szabályok betartására, a vírus azonban így sem válogat.

Gyakrabban és alaposabban mosnak kezet az ovisok ebben a karcagi óvodában. Bár hivatalosan még nincs influenza- járvány, itt is egyre több a hiányzó. Naponta telefonálnak be szülők, hogy gyermekük hőemelkedés, láz, erős köhögés miatt nem tud óvodába menni.

FÖLDVÁRINÉ SIMON ILONA, főigazgató, Karcagi Nagykun Református Általános Iskola és Talentum Óvoda:
- Itt az óvodában nagyon sokat teszünk a járvány elkerülése érdekében, figyelünk elsősorban fokozottan a kézmosásra és más egyéb higiénés szokásokat is bevezettek az óvónénik. Ennek ellenére feltűnően sok a hiányzó gyermek.

A betegségben szenvedő, influenzaszerű tüneteket produkáló gyerekeket nem ajánlatos közösségbe vinni, ezzel a szülők döntő többsége is tisztában van- ez is csökkenti a betegség terjedésének esélyét.

FÖLDVÁRINÉ SIMON ILONA, főigazgató, Karcagi Nagykun Református Általános Iskola és Talentum Óvoda:
- Ez a vírus nagyon gyorsan terjed, nagyon alattomosan terjed. És nyilván
ennek köszönhető, hogy egyre több gyerek betegszik meg, betegszik le.

De nem csak az óvodákban jelent gondot az influenzaszerű megbetegedések nagy száma. Egyre több kórház rendel el látogatási tilalmat egy- egy osztályt, vagy akár az egész egészségügyi intézményt illetően.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 13:46, kedd | Helyi

Megkötözte és kirabolta volt barátnőjét

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség minősített rablás bűntette miatt indítványozta egy testvérpár letartóztatását, akik 2026. január 20-án éjjel egy ismerősüktől erőszakkal szereztek meg aranyékszert és készpénzt.

2026. Január 27. 12:28, kedd | Helyi

Öt balesettel indult a nap a Jászságban

A reggelre lefagyott utak jelentős problémákat okozott a Jászságban, ahol rövid időn belül öt közlekedési balesetnél kellett beavatkozni a tűzoltóknak.

2026. Január 27. 08:40, kedd | Helyi

KIFOSZTOTTA RÉSZEG ÁLDOZATÁT

Leitatta, majd kifosztotta részeg áldozatát egy 60 éves, többszörösen büntetett előéletű férfi Mezőtúron. Most elrendelték a letartóztatását.

2026. Január 27. 08:38, kedd | Helyi

„TENGERRE MAGYAR!” CÍMMEL NYÍLT KIÁLLÍTÁS

Tengerre magyar! – Magyar tengerészet 1867–1945” címmel nyílt kiállítás a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központban.