Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2021. Május 14. 07:59, péntek | Helyi

TEHETSÉGGONDOZÁS A GYÖRFFYBEN

TEHETSÉGGONDOZÁS A GYÖRFFYBEN

Szabó Edittel, a Györffy István Katolikus Általános Iskola 2. a osztályos tanítónőjével beszélgettünk osztályáról és a tehetséggondozásról.

Szabó Edit második éve tanítja a 21 fős osztályt, melybe 11 fiú és 10 lány jár. Nagyon érdeklődőek, fegyelmezett, csillogó szemű gyerekek ültek be két évvel ezelőtt a padba - mondta róluk tanítójuk, akinek szívügye a tehetséggondozás, a fejlesztő, felzárkóztató munka.

Az első naptól kezdve figyeli tanítványait, ki miben lehet tehetséges, így tudatosan készíti őket versenyekre, s tanórán is igyekszik plusz feladatokat adni nekik.

Nagyon szeretnek a gyerekek kézműveskedni, sok képzőművészeti versenyre adnak be pályamunkát, még akkor is, ha nem biztos, hogy nyernek.

Elsőben még a mesemondó verseny van, de másodikban már tanulmányi versenyek is.

A legnagyobb kihívás a Harmatcsepp versenyre való készülés volt, melyre 3 tanuló matematikából, 1 nyelvtanból készült.

Az osztályban kiemelt feladat az olvasóvá nevelés, idén a Györffy olvasóversenyre 6-8 gyerek nagyon szorgalmasan egy hónapon keresztül, nehéz volt választani közülük, hogy ki jusson be az iskolai versenyre. Ott is kiválóan szerepeltek a 2. a-sok.

A népdaléneklés sem áll tőlük messze, nagyon sok szép hangú, jó hangú éneklést kedvelő gyermek van. Négyen jelentkeztek a népdaléneklő versenyre, itt is kellett selejtezőt tartani. Két kislány jutott be a városi versenyre, várják az eredményeket.

Van olyan kislány, akit anyukája nagyon szeret versenyeztetni és mindig újabb-újabb oklevelekkel érkezik haza.

Új kihívás volt idén a MÉH-ÉSZ logikai verseny, ahol egy kis méhecskéről szóltak a feladatok. 11 tanuló nevezett, és a szülőkkel együtt keresték a méhecske helyes útját, többen a legjobbak közé is bekerültek.

A jelenléti oktatás újraindulásának nagyon örültek a gyerekek, mert jó volt otthon, de a társak körében még jobb.

A tanítónő köszöni a szülőknek az online oktatás idején a támogatást, a tanulásban segítést.

Egy hónap és véget ér a tanév, átmennek harmadik osztályba a kis tanítványok, addig azonban még sok felmérés vár rájuk. A tanítónő szerint nagyon sok tudás van a gyerekekben, melyhez hozzájárult a szülők munkája is.

A másodikos tananyagot maximálisan elsajátította az osztály, készen állnak szeptembertől a harmadikos tananyag fogadására.

Szabó Edit pedig személyre szabottan adja majd át kolléganőjének ki miben tehetséges, mely területen sikeres, hiszen a tehetséggondozás a Györffyben 8. végéig tart.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 06:17, szerda | Helyi

ANYAGYILKOSSÁGGAL FENYEGETŐZÖTT

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség emberölés előkészületének bűntette miatt indítványozta egy jászberényi nő letartóztatását.

2026. Június 24. 06:13, szerda | Helyi

RENDHAGYÓ ELŐADÁS A SZENT PÁL MARISTA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

A zalaegerszegi származású Pataki Zsolt egykori francia idegenlégiós tartott előadást a Szent Pál Marista Általános Iskolában, ahol saját életútjával a kitartásra, a sportra és a szeretetre inspirálta a diákokat.

2026. Június 24. 06:05, szerda | Helyi

„ÜNNEPELJÜK AZ ÉLETET!”

Közel száz gyermek fellépésével, valamint hagyományos ételekkel mutatta be a cigány kultúrát és közösségteremtő erőt a Szent Pál Marista Általános Iskola fesztiválja.

2026. Június 24. 06:00, szerda | Helyi

ELBALLAGTAK A KOVÁTS MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA VÉGZŐS DIÁKJAI

Elballagtak a Karcagi Kováts Mihály Általános Iskola nyolcadikosai. A búcsúünnepségen a diákok, tanárok és szülők közösen zárták le az elmúlt évek munkáját.