Hírek
2024. Február 15. 08:47, csütörtök |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség
Várakozás közben megtetszettek neki a jelzőtáblák

A Szolnoki Járási Ügyészség közlekedés biztonsága elleni bűntett és lopás vétsége miatt emelt vádat egy 60 éves jászkiséri férfival szemben, aki a kocsijába pakolva ellopta az útfelújítás miatt kihelyezett jelzőtáblákat.
A vádirat szerint a férfi 2023. szeptember 12-én, késő este személygépkocsijával Rákóczifalván várakozott az út mellett, amikor felfigyelt az út szélén lévő jelzőtáblákra. A férfi ekkor a lakott területen belül zajló útfelújítási munkálatok miatt oda kihelyezett 2 darab, piros-fehér színű oldalakadály jelzőtáblát a személygépkocsija csomagtartójába tette, és azokat ellopta. Az eljárás során a táblákat a férfinél megtalálták.
Az ügyészség a cselekményét beismerő férfival szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés, valamint pénzbüntetés kiszabására tett indítványt a vádiratában.
Az ügyben a Szolnoki Járásbíróság – várhatóan tárgyalás mellőzésével – fog dönteni.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság korábban az alábbi linken elérhető tájékoztatást adta az ügyben:
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AUGUSZTUS 10-IG LÁTOGATHATÓ A KIÁLLÍTÁS
Festmények, fotók, grafikák is láthatók azon a népszerű kiállításon, amely a Berekfürdői Nemzetközi Nagykun Művésztelep 30 évét mutatja be a Rónai malomban. A tárlatot 2025. augusztus 10- ig lehet megtekinteni.
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AZ ITTAS ÉS BÓDULT SOFŐRÖKRE VADÁSZTAK
A ROADPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján, a rendőrség egy héten keresztül országos közúti ellenőrzést tartott Magyarország teljes területén.
2025. Július 30. 00:00, szerda | Helyi
IVÓCIMBORÁJÁT IS MEGLOPTA
Nem volt elég az együtt italozás, kábítószerre kellett az ivócimbora pénze. A Jászberényi Járási Ügyészség kifosztás bűntette miatt indítványozta egy 25 éves jászberényi férfi letartóztatását.
2025. Július 29. 08:00, kedd | Helyi
ELLENŐRZÉS SZÁRAZFÖLDÖN ÉS VÍZEN
Földön és vízen ellenőriztek a rendőrök és a társszervek munkatársai a Tisza-tó térségében.