Városlista
2025. augusztus 16, szombat - Ábrahám

Hírek

2023. Február 10. 20:50, péntek | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

KEVE PROGRAM SZOLNOKON

KEVE PROGRAM SZOLNOKON

A balesetmegelőzési munkatársak célja, hogy minél több diák sajátítsa el készségszinten a biztonságos közlekedés szabályait.

A „Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!” (KEVE) elnevezésű balesetmegelőzési program oktatását a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának balesetmegelőzési szakembere a Szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskolában kezdte meg 2023. február 10-én.

Az oktatási módszer lényege, hogy a rendőrök és pedagógusok egymást kiegészítve interaktívan, egymásra épülő jelleggel oktatják az általános iskolás tanulókat. A felmenő rendszerű projekt célja, a diákok korosztályát, életkori sajátosságait figyelembe véve, a közlekedési és balesetmegelőzési ismeretek átadása. A rendőri jelenlét azért fontos ezeken a tanórákon, mert ez biztosítja a kezdeményezés hitelességét, komolyságát.

Az alsó tagozatos gyerekek játékos formában ismerkednek meg a gyalogos közlekedés alapszabályaival. Megtanulják a legfontosabb közlekedési táblák jelentését, a közlekedési lámpák jelzéseit, a tömegközlekedési eszközök helyes használatát.

A magasabb osztályokban a gyerekek elsajátítják az önálló és biztonságos közlekedés ismereteit. Megismerkednek az összes gyalogosra és kerékpárosokra vonatkozó közúti jelzéssel, jelzőtáblával és útburkolati jellel is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 09:36, péntek | Helyi

Kocsmából a fogdába

A Karcagi Ügyészség minősített rablás bűntette miatt indítványozta egy kunsági férfi letartóztatását, aki egy 74 éves férfitől, a ruháját elszakítva szerezte meg a pénzét, hogy abból a közeli kocsmában italozzon.

2025. Augusztus 15. 05:00, péntek | Helyi

KIRÁNDULÁS KENDERESRE

Horthy Miklós szülővárosába utazott egy karcagi küldöttség. Amelynek tagjai a település összes nevezetességét megnézték- és látnivalóból Kenderesen is akad bőven.

2025. Augusztus 15. 05:00, péntek | Helyi

REKORDGYORSASÁGGAL BUKTAK LE A TYÚKTOLVAJOK

Rekordgyorsasággal buktak le Tiszavárkonyban a tyúktolvajok. A Szolnoki Járási Ügyészség lopás vétsége miatt emelt vádat egy 60 éves férfival és egy 52 éves nővel szemben.

2025. Augusztus 15. 05:00, péntek | Helyi

NYÁRI FELÚJÍTÁSOK A REFIBEN

Az előkészületeken nem fog múlni az eredményes tanév. A Karcagi Nagykun Református Általános Iskola valamennyi tagintézménye átesett a nyári felújításokon- korszerűsítéseken.