Városlista
2025. augusztus 15, péntek - Mária

Hírek

2022. December 10. 05:04, szombat | Helyi

KÖD NEHEZÍTHETI A KÖZLEKEDÉST

KÖD NEHEZÍTHETI A KÖZLEKEDÉST

A ködös időben történő közlekedés nagyobb odafigyelést igényel, a legrosszabb vezetési körülmények egyike.

A köd különösen a lakott területen kívüli útszakaszokon lehet veszélyes, ahol a páraréteg olykor átláthatatlan, a járművezető nem tudhatja, milyen akadályok jelennek meg előtte, és a közvilágítás sem segíti a haladást.

Az egyik legfontosabb, hogy ködös útszakaszokon csökkentsük járművünk sebességét! Gyakran még a megengedett sebesség felső határa is eltúlzott lehet. Fontos a követési távolság növelése, ködben nehezebb megbecsülni a biztonságos követési távolságot. Lehetőleg tartózkodjunk az előzéstől! Különösen veszélyes lehet, amikor hirtelen érkezünk egy ködfoltba, mert ekkor a látótávolság nagyon rövid idő alatt jelentősen lecsökken és nem tudhatjuk, milyen veszélyekkel, kockázatokkal kell számolnunk.

Fokozott ködképződéssel számolhatunk folyók közelében, zárt völgyekben, erdős hegyi útszakaszokon.
Ilyen időben fárasztóbb a vezetés, idővel a reakcióképességünk jelentősen csökken. A feszült figyelem miatt az emberi szem is elfárad, ezért nagyon fontos, hogy hosszabb utaknál tartsunk gyakrabban pihenőt!

Köd esetén használjunk ködfényszórót! Ha járművünk ezzel nem rendelkezik, akkor a tompított fényszórót kell bekapcsolni. A távolsági fényszóró használata kifejezetten kerülendő, hiszen az erős fény a páraszemcsékről visszaverődve vakító, átláthatatlan fehér falat képez!

A láthatóságunk érdekében a gépjármű valamennyi fényszóróját és irányjelzőjét tartsuk tisztán, de ügyeljünk a szélvédő tisztaságára is! A belső pára megakadályozása érdekében kapcsoljuk be a légkondicionáló készüléket, a levegő áramlásának irányát a szélvédő felé terelve! A hátsó szélvédő páramentesítésére is figyeljünk!

Közlekedésünk során számoljunk az úttesten gyalogos, kerékpáros, vagy lassú jármű közlekedésére, meghibásodott jármű megjelenésére, melyek észlelése a ködben ugyancsak jelentősen korlátozódik! Ha pedig kiszállunk a járműből, lakott területen kívüli útszakaszokon mindig vegyük fel a fényvisszaverő mellényt, mely észlelhetőségünket, és ezáltal biztonságunkat sokszorosára növelheti!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 09:36, péntek | Helyi

Kocsmából a fogdába

A Karcagi Ügyészség minősített rablás bűntette miatt indítványozta egy kunsági férfi letartóztatását, aki egy 74 éves férfitől, a ruháját elszakítva szerezte meg a pénzét, hogy abból a közeli kocsmában italozzon.

2025. Augusztus 15. 05:00, péntek | Helyi

KIRÁNDULÁS KENDERESRE

Horthy Miklós szülővárosába utazott egy karcagi küldöttség. Amelynek tagjai a település összes nevezetességét megnézték- és látnivalóból Kenderesen is akad bőven.

2025. Augusztus 15. 05:00, péntek | Helyi

REKORDGYORSASÁGGAL BUKTAK LE A TYÚKTOLVAJOK

Rekordgyorsasággal buktak le Tiszavárkonyban a tyúktolvajok. A Szolnoki Járási Ügyészség lopás vétsége miatt emelt vádat egy 60 éves férfival és egy 52 éves nővel szemben.

2025. Augusztus 15. 05:00, péntek | Helyi

NYÁRI FELÚJÍTÁSOK A REFIBEN

Az előkészületeken nem fog múlni az eredményes tanév. A Karcagi Nagykun Református Általános Iskola valamennyi tagintézménye átesett a nyári felújításokon- korszerűsítéseken.