Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2022. December 09. 08:46, péntek | Helyi
Forrás: NAV

Mindenki feketén dolgozott

Mindenki feketén dolgozott

Kockázatelemzés alapján bukkant a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy társaságra, akinek partnere úgy vállalt el építőipari munkát, hogy a kivitelezéshez nem is volt elegendő alkalmazottja.

A partnercégnél 130 millió forintnyi áfatartozásra is fény derült. Az összeg a vizsgálat végéig csaknem teljes egészében megtérült.

A NAV a kivitelezés helyszínén ellenőrizte az építőipari vállalatot. Az előzetes kockázatelemzés megállapításai beigazolódtak: a kivitelező minden alkalmazottja feketén dolgozott a munkaterületen. A helyszíni eljárásban nemcsak ez került a jegyzőkönyvbe, hanem a vállalkozás tulajdonában álló és a munkavégzéshez használt gépekről, eszközökről és egyéb releváns körülményekről is feljegyzés készült.

Ezzel egyidejűleg a kivitelező telephelyén is ellenőrzött a NAV: a revizorok számtalan szabálytalanság miatt intézkedtek. A megrendelő telephelyén rögzített jegyzőkönyv részletes megállapításainak köszönhetően a végrehajtók 90 millió forint értékben foglaltak le ingóságokat - főként munkagépeket és fuvareszközöket -, és a vállalkozó számláit is zárolták a feltárt 130 millió forintos vagyoni hátrány fedezetéül.

A NAV több szakterületének megyéken átívelő, összehangolt munkája nemcsak a költségvetésnek, hanem a gazdaság szereplőinek is hasznos. A jogszerűen működő, tisztességes vállalkozók is profitálnak a NAV ellenőrzéseiből, mivel ezeknek piactisztító hatása van. Javul az adómorál, és a piaci szereplők pozícióját nem rontják törvénytelenül működő versenytársaik.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Adó- és Vámigazgatóság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM

A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA

Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

REKORDSZÁMÚ ELSŐ VÉRADÓ JELENTKEZETT

A Felsőoktatási Véradó Heteken rekordszámú első véradó jelentkezett.

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE

Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.