Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2023. Március 27. 16:07, hétfő | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

NEM A KÚTRA JÁRT ÜZEMANYAGÉRT

NEM A KÚTRA JÁRT ÜZEMANYAGÉRT

A jászsági rendőrök őrizetbe vettek egy 27 éves jászladányi férfit, aki a gyanú szerint az elmúlt egy hónapban több mint 400 liter gázolajat lopott mezőgazdasági munkagépekből.

Egy helyi lakos megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2023. február közepe óta intézmények és magánszemélyek sérelmére követett el vagyon elleni bűncselekményeket Jászladányon. A férfi legutóbb, 2023. március 26-án hajlani 4 órakor, kezében egy 20 literes gázolajos kannával mászott át egy jászladányi telephely kerítésén, amikor a polgárőrök megzavarták és elszaladt. A helyszínre érkező rendőrök átkutatták a telephely udvarát, ahol egy tehergépkocsi alatt rejtőzve találták meg a feltételezett elkövetőt.

A 27 éves jogsértőt előállították a Jászladányi Rendőrőrsre, majd a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki. A rendőrök megállapították, hogy a tetten ért tolvaj az elmúlt időszakban három különböző telephelyen járt, az ott lévő gépekből akkumulátort és több mint 400 liter gázolajat tulajdonított el. Vallomásában elmondta, hogy az akksikat leadta a méhtelepen, az üzemanyag egy részét pedig értékesítette.

A nyomozóhatóság a terhelt őrizetbe vételéről határozott, és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

A Jászberényi Rendőrkapitányság Jászladányi Rendőrőrs 1 rendbeli lopás bűntett és 2 rendbeli lopás vétség elkövetése miatt folytatja az eljárást.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 13:04, péntek | Helyi

Napokon belül itt a tiszavirágzás, ezeken a túrákon bárki a varázslat részese lehet

Nyár elején különleges természeti jelenségnek lehetünk szemtanúi a Tisza mentén: a Tiszavirágzás idején milliónyi kérész jelenik meg a folyó felszínén és kezdi meg látványos, rövid idejű nászát.

2025. Június 13. 06:00, péntek | Helyi

ÖSSZEFOGTAK A VÁRMEGYE GAZDÁI

Adomány Parajdért. Több mint hárommillió forintot gyűjtöttek össze a vármegyei gazdák a bajba jutott parajdi sóbánya, illetve az erdélyi árvíz károsultjainak megsegítésére.

2025. Június 13. 06:00, péntek | Helyi

SZAKKÖRI RANDEVÚ

Iskolások, szülők, nagyszülők, rokonok, barátok előtt mutatták be legújabb előadásikat a városunkban működő színjátszókörök.